ВХОД
Войдите или зарегистрируйтесь
Avatar
Не зарегистированы?

Присоединяйтесь. Это бессплатно.

Забыли пароль? - Напомнить логин?

Логин
Пароль
Запомнить меня
kredit
×

Помилка

The form #5 does not exist or it is not published.



Вся документація в цьому розділі стосується тільки України.  Інформація оновлена 14/05/2020.

Теорія:  Ключові організації в питаннях реєстрації, експлуатації, контролю будівництва всього того, що може пересуватися по воді це: Державна службаержавна служба морського та річкового транспорту України, та класифікаційне товариство Регістр судноплавства України. Ці організації, а точніше їх працівники мають право на огляд суден і човнів, допуск до експлуатації, зняття з експлуатації і т. д.

Один з найважливіших регламентуючих документів в питаннях експлуатації водного транспорту це  Правила судноплавства в Україні. Один примірник, згідно закону, повинен бути на кожному судні (крім маломірних). Прочитати не завадить. 

Терміни:

В різних документах можна зустріти трохи різні визначення маломірного судна, незначно  відрізняються тому наведемо найбільш загальне (адмін кодекс):

 Під маломірними суднами слід розуміти самохідні судна з головними двигунами потужністю менш як 75 к. с. (55 кВт) і несамохідні судна та парусні судна валовою місткістю менш як 80 регістрових тонн (або одиниць), а також моторні судна незалежно від потужності двигунів, але валовою місткістю не більш як 10 регістрових тонн (або одиниць) та несамохідні судна (гребні човни вантажопідйомністю 100 і більше кілограмів, байдарки - 150 і більше кілограмів та надувні судна - 225 і більше кілограмів), що належать громадянам.

Швидкісне судно – будь-яке судно, крім водотонажного, яке може розвинути швидкість 50 км/год., та більше.

Запитання: Що не підлягає реєстрації?

Згідно постанови від 08 квітня 2020 р. № 289 не підлягають реєстрації суда крім рибацьких (тут поки не зрозуміло, можливо мається на увазі промислові рибацькі суда) довжиною до 4м з двигуном потужністю до 13,5 к.с.

Чи потрібні права на водіння судна? В постанові про відміну реєстрації нічого не зазначено про права, а отже попередні вимоги залишаються незмінні - потрібно обов'язково отримувати права на керування човном якщо на ньому встановлено двигун будь якої потужності. Права існують в двох варіантах від 1 до 175 к.с. і другий варіант від 175 к.с. і вище.

Запитання: чи можу встановити інший мотор на вже зареєстрований човен?

 Так, але для цього необхідно подати судновий білет, документи на новий мотор і вам впишуть новий двигун в судновий білет. За часом та грошима процедура майже нічим не відрізняється від першої реєстрації.  Тільки після цього експлуатація буде законна. 

Запитання: Які документи мені необхідно подати при реєстрації нового човна та мотора?

Для човна (новий човен, купується через магазин або приватного підприємця) 
- Товарний чек з найменуванням моделі і заводським номером  - для човна та мотора
- Видаткова накладна з найменуванням і заводським номером - для човна та мотора
- ВМД (Вантажна митна декларація) на човен, якщо його вироблено за межами України
- Договір купівлі-продажу з найменуванням і заводським номером - для човна та мотора
- також для човна: дилерський договір Виробник-Продавець. А якщо човен ви-ва не України, то всі договори по всьому ланцюжку від імпортера (зазначеного у ВМД) до кінцевого продавця. 
-Сертифікат регістра судноплавства на човен .

-Копія Свідоцтва про Державну реєстрацію Продавця

-Копія Свідоцтва про сплату податку (Єдиного, ПДВ...)

-Квитанцію про сплату збору за Першу реєстрацію ТЗ

-Копія паспорта, копія ідентифікаційного коду 

 Якщо човен або мотор куплені з рук: 

Вам знадобляться наступні документи:
- Документи на човен (Судновий білет, Свідоцтво про придатність малого судна)

- Договір Купівлі-продажу (можна укладати на точках, які видають довідку-рахунок при купівлі авто)

- Реєстратору Заяву на зняття човни з обліку

- Довідку / витяг з реєстру застав від Нотаріуса

-Акт оцінки транспортного засобу, а саме човни (робиться у експерта / нотаріуса має право проводити оцінку рухомого майна) 
- Копія Паспорта

- Ідентифікаційний код

- Згода або присутність другого з подружжя 

- Мито 5% + Податок з доходів фізичних осіб 5% від оціночної вартості човни

- Генеральна довіреність, завірена нотаріально.  При цьому не забувайте, що розцінки на зняття з реєстрації (якщо така була) ляжуть на Вас, а сама довіреність діє на термін дії суднового білета.

Процедура проведення реєстрація човна і мотора: (викладена теорія - на практиці не перевіряли) проводиться первинний тех огляд судна в одному з офісів регістра судноплавства, отриуєте форму 1.9.32 яку  з іншими документами відправляте в Держ службу морського і річкового транспорту. Якщо все добре, приблизно через місяць вони повертаються для проходження повторного техогляду.

Від себе:

Якщо човен не новий, а реєстрації не було - на сьогодні, самостійна офіційна реєстрація не є можливою через список із 10 документів, які зібрати практично неможливо. І вас просто змусять звернутися до Гугля з питанням "допомога при реєстрації човна" після чого випаде список компаній (таких вистачає) хто візьметься вам "допомогти".  Умови ви зможете перепитати на цих фірмах але приблизно ситуація виглядає так - човни без документів реєструються тільки виробництва совпрома (казанки, южанки і т.д.) та гумові моделі, що досі виробляються, на мотор документи ніхто і не питає. Строк - два місяці. Ціни нижче:


  Прогрес + мотор 40 к.с. Гідроцикл 300 к.с.
Приблизна ціна, грн 10000 20000


Як зареєструвати крадений мотор до човна, або мотор/човен без документів?
На сьогодні в частині реєстрації, техогладяду суден та видачі прав, нажаль, царує повний безлад та хабарництво. Якщо введете відповідний пошуковий запит в Google - знайтете з десяток контор які "допоможуть" вам за невелику винагороду поставити на реєстрацію будь-що та отримати посвідчення водія судомоторника навіть не відвідуючи курси.

   ПРИ КОПІЮВАННІ ІНФОРМАЦІЇ ПОСИЛАННЯ НА НАШ САЙТ - ОБОВ'ЯЗКОВЕ

Запитання: Якщо човен не зареєстровано, прав немає які штрафи?

 Перевіряти документи на човен (тільки на предмет права власності)  мають право співробітники поліції, а реєстраційні документи - співробітники Укртрасбезпеки. Розміри штрафів зазначені в Кодексі України про адмін правопорушення (не більше 85 грн за відсутність реєстрації і ще + максимум 85 грн. за відсутність прав. Неоподаткований мінімум - на сьогодні становить 17 грн. ). І жодного штрафу на місці! Тільки протокол! Якщо плав засіб не зареєстровано - завжди майте з собою документи, що посвідчують право власності на човен та мотор (видаткова накладна, чек, договір обов'язково з номерами). Це дозволить вам уникати претензій з приводу конфіскації ТЗ як краденого. 

Запитання: Купив збираюся купувати човен/яхту/катер скільки буде коштувати щорічний техогляд? Як часто треба проходити техогляд?

Тарифи на технічний нагляд змінюються з регулярністю приблизно раз в 2-3 тижні як у бік зменшення так і в бік збільшення (частіше), тому тарифи ви зможете уточнити тільки в інспектора, який буде його проводити. Адреса вашого інспектора (є в усіх обласних центрах і великих містах) можна дізнатися тут. Строк проходження наступного після першої реєстрації тех огляду встановлює сам інспектор і коливається він в межах від одного до двох с поливиною років. Третій та наступні не рідше ніж раз на два роки.

Запитання: Де я можу отримати права (документи) на управління човном/яхтою/катером? Як це зробити?

У спеціальних школах, список яких нам здобути не вдалося. Пошукайте самостійно, тільки пам'ятайте, щоб  документи  легітимними, школа повинна мати акредитацію. 

Запитання: Збираюся зі своєю човном поїхати за кордон або орендувати яхту там. Що для цього потрібно? 

Українські права на водіння в світі ні ким не визнаються. Але в Україні вже відкриті і діють сертифіковані курси IYT (International Yacht Training). Після закінчення яких видаються права міжнародного зразка, які визнаються усіма провідними яхт-чартерними компаніями світу. Коротко: судно до 24 метрів, до 200 регістрових тонн, до 20 миль віддалення від берега (впевнений прийом УКХ радіозв'язку), без обмеження потужності двигуна. Курс 10 занять по 2 години кожне. Категорії: вітрильне судно (680 євро), моторне судна (680 євро) , парусне+моторне  (980 євро).