ВХОД
Войдите или зарегистрируйтесь
Avatar
Не зарегистированы?

Присоединяйтесь. Это бессплатно.

Забыли пароль? - Напомнить логин?

Логин
Пароль
Запомнить меня
kreditВся документація в цьому розділі стосується тільки України.  Інформація оновлена 18/10/2016.

Теорія:  Ключові організації в питаннях реєстрації, експлуатації, контролю будівництва всього того, що може пересуватися по воді це: Укртрансбезпека, та класифікаційне товариство Регістр судноплавства України. Ці організації, а точніше їх працівники мають право на огляд суден і човнів, допуск до експлуатації, зняття з експлуатації і т. д.

Один з найважливіших регламентуючих документів в питаннях експлуатації водного транспорту це  Правила судноплавства в Україні. Один примірник, згідно закону, повинен бути на кожному судні (крім маломірних). Прочитати не завадить. 

Терміни:

В різних документах можна зустріти трохи різні визначення маломірного судна, незначно  відрізняються тому наведемо найбільш загальне (адмін кодекс):

 Під маломірними суднами слід розуміти самохідні судна з головними двигунами потужністю менш як 75 к. с. (55 кВт) і несамохідні судна та парусні судна валовою місткістю менш як 80 регістрових тонн (або одиниць), а також моторні судна незалежно від потужності двигунів, але валовою місткістю не більш як 10 регістрових тонн (або одиниць) та несамохідні судна (гребні човни вантажопідйомністю 100 і більше кілограмів, байдарки - 150 і більше кілограмів та надувні судна - 225 і більше кілограмів), що належать громадянам.

Швидкісне судно – будь-яке судно, крім водотонажного, яке може розвинути швидкість 50 км/год., та більше.

Запитання: Що не підлягає реєстрації?

Судно до 2,5 м в довжину обов'язково без двигуна. Згідно з Постановою КМ N 933 ( 933-2008-п ) від 22.10.2008

Запитання: Я купив надувний човен і мотор до нього потужністю 2,5 к. с. чи повинен я його реєструвати? Отримувати права на водіння? Тут і далі розумний читач зрозуміє, що якщо мова йде про надувний човен, то однозначно теж стосується до більш великих суден/човнів.

Реєстрації підлягають УСІ судна (крім пункту вище) незалежно від класу, потужності двигуна навіть вітрильні яхти. Різниця тільки в тому що більш дрібніші вносяться в Державну суднову книгу" а великі (потужні) "Державний судновий реєстр". Причому реєструється човен та мотор одночасно і розглядаються вони як єдине ціле.  На підставі: п. 7 Регістру судноплавства, п. 33 Державного суднового реєстру. При цьому на човен наносяться реєстраційні номери. Також треба обов'язково отримувати права на керування човном якщо на ньому встановлено двигун будь якої потужності. Права існують в двох варіантах від 1 до 175 к.с. і другий варіант від 175 к.с. і вище.

Запитання: чи можу встановити інший мотор на вже зареєстрований човен?

 Так, але для цього необхідно подати судновий білет, документи на новий мотор і вам впишуть новий двигун в судновий білет. За часом та грошима процедура майже нічим не відрізняється від першої реєстрації.  Тільки після цього експлуатація буде законна. 

Запитання: Які документи мені необхідно подати при реєстрації нового човна та мотора?

Для човна (новий човен, купується через магазин або приватного підприємця) 
- Товарний чек з найменуванням моделі і заводським номером  - для човна та мотора
- Видаткова накладна з найменуванням і заводським номером - для човна та мотора
- ВМД (Вантажна митна декларація) на човен, якщо його вироблено за межами України
- Договір купівлі-продажу з найменуванням і заводським номером - для човна та мотора
- також для човна: дилерський договір Виробник-Продавець. А якщо човен ви-ва не України, то всі договори по всьому ланцюжку від імпортера (зазначеного у ВМД) до кінцевого продавця. 
-Сертифікат регістра судноплавства на човен .

-Копія Свідоцтва про Державну реєстрацію Продавця

-Копія Свідоцтва про сплату податку (Єдиного, ПДВ...)

-Квитанцію про сплату збору за Першу реєстрацію ТЗ (до 55 КВТ - 2,5 грн за 1 КВТ) 

-Копія паспорта, копія ідентифікаційного коду 

 Якщо човен або мотор куплені з рук: 

Вам знадобляться наступні документи:
- Документи на човен (Судновий білет, Свідоцтво про придатність малого судна)

- Договір Купівлі-продажу (можна укладати на точках, які видають довідку-рахунок при купівлі авто)

- Реєстратору Заяву на зняття човни з обліку

- Довідку / витяг з реєстру застав від Нотаріуса

-Акт оцінки транспортного засобу, а саме човни (робиться у експерта / нотаріуса має право проводити оцінку рухомого майна) 
- Копія Паспорта

- Ідентифікаційний код

- Згода або присутність другого з подружжя / га

- Мито 5% + Податок з доходів фізичних осіб 5% від оціночної вартості човни

- Генеральна довіреність, завірена нотаріально.  При цьому не забувайте, що розцінки на зняття з реєстрації (якщо така була) ляжуть на Вас, а сама довіреність діє на термін дії суднового білета.

Процедура проведення реєстрація човна і мотора: (викладена теорія - на практиці не перевіряли) документи від продавця разом с заявами  відправляють поштою в Київ. Якщо все добре, приблизно через місяць вони повертаються для проходження техогляду, який проводиться на місці інспектором. Після чого документи з актом про техогляд знову відправляються в Київ і приблизно через 2-3 місяці повертають власнику вже готовий судновий білет.

Від себе:

Якщо човен не новий, а реєстрації не було - на сьогодні, самостійна офіційна реєстрація не є можливою через список із 10 документів, які зібрати практично неможливо.
Як зареєструвати крадений мотор до човна, або мотор/човен без документів?
На сьогодні в частині реєстрації, техогладяду суден та видачі прав, нажаль, царує повний безлад та хабарництво. Якщо введете відповідний пошуковий запит в Google - знайтете з десяток контор які "допоможуть" вам за невелику винагороду поставити на реєстрацію будь-що та отримати посвідчення водія судомоторника навіть не відвідуючи курси.
 

   ПРИ КОПІЮВАННІ ІНФОРМАЦІЇ ПОСИЛАННЯ НА НАШ САЙТ - ОБОВ'ЯЗКОВЕ

Запитання: Якщо човен не зареєстровано, прав немає які штрафи?

 Перевіряти документи на човен (тільки на предмет права власності)  мають право співробітники поліції, а реєстраційні документи - співробітники Укртрасбезпеки. Розміри штрафів зазначені в Кодексі України про адмін правопорушення (не більше 85 грн за відсутність реєстрації і ще + максимум 85 грн. за відсутність прав. Неоподаткований мінімум - на сьогодні становить 17 грн. ). І жодного штрафу на місці! Тільки протокол! Якщо плав засіб не зареєстровано - завжди майте з собою документи, що посвідчують право власності на човен та мотор (видаткова накладна, чек, договір обов'язково з номерами). Це дозволить вам уникати претензій з приводу конфіскації ТЗ як краденого. 

Запитання: Купив збираюся купувати човен/яхту/катер скільки буде коштувати щорічний техогляд? Як часто треба проходити техогляд?

Тарифи на технічний нагляд змінюються з регулярністю приблизно раз в 2-3 тижні як у бік зменшення так і в бік збільшення (частіше), тому тарифи ви зможете уточнити тільки в інспектора, який буде його проводити. Адреса вашого інспектора (є в усіх обласних центрах і великих містах) можна дізнатися тут. Строк проходження наступного після першої реєстрації тех огляду встановлює сам інспектор і коливається він в межах від одного до трьох років. Третій та наступні не рідше ніж раз на два роки.

Запитання: Де я можу отримати права (документи) на управління човном/яхтою/катером? Як це зробити?

У спеціальних школах, список яких нам здобути не вдалося. Пошукайте самостійно, тільки пам'ятайте, щоб  документи  легітимними, школа повинна мати акредитацію в Державній службі України з безпеки на транспорті. 

Запитання: Збираюся зі своєю човном поїхати за кордон або орендувати яхту там. Що для цього потрібно? 

Українські права на водіння в світі ні ким не визнаються. Але в Києві вже відкриті і діють сертифіковані курси IYT (International Yacht Training). Після закінчення яких видаються права міжнародного зразка, які визнаються усіма провідними яхт-чартерними компаніями світу. Коротко: судно до 24 метрів, до 200 регістрових тонн, до 20 миль віддалення від берега (впевнений прийом УКХ радіозв'язку), без обмеження потужності двигуна. Курс 10 занять по 2 години кожне. Категорії: вітрильне судно (680 євро), моторне судна (680 євро) , парусне+моторне  (980 євро). Деталі - дзвоніть. 

 

Статті

Ідеї для подарунків дорослому дяді у якого, здається, вже все є.

Кілька порад для подарунків рибакам, мисливцям  по різним бюджетам. Детальніше...

Як підібрати командер до човнового мотору?

Як підібрати командер до човнового мотора? Які бувають командери? Що таке системний кабель до командеру? Детальніше...

Всі човнові мотори від одного постачальника

Двигун до човна - не дешева річ, яка купується не на один рік, тому радимо поставитися до вибору човнового мотора дуже прискіпливо. Наша компанія Сейл Моторз займається продажем  китайськіх човнових моторів та надувних човнів з 2007 року. Ми не спеціалізуємося на якомусь конкретному бренді, у нас ви можете купити мотор до човна від таких виробників: Mercury, Selva, SeaNovo, JetMar, Suzuki, Sail, Yamaha, Honda, Hidea, Tohatsu, Evinrude, Parsun, PowerTec, Yamabisi. Замовити двигун до човна ви можете на сайті, а забрати та сплатити в одному з наших сервісних центрів, мережа яких охоплює всі обласні центри України та великі міста на Дніпрі. В розділі документація ви знайдете корисну інформацію: як заререєструвати човен та мотор, як отримати права на човен. Ми завжди надаємо суттєві знижки на лодочні мотори якщо разом з мотором ви схочете купити надувний човен з ПВХ: Aqua Star, Adventure, Captain, Brig, Suzumar, Honda (HonWave), Sportex, Kolibri, Ivory, Skiper, Bark, Haris, Navigator, AquaStorm. Купити човновий мотор б у дешево ви зможете використовучи нашу дошку оголошень. У нас на сайті ви зможете також швидко продати двигун до човна б/в якщо дасте оголошення, а ще простіше та безпечніше буде скористатися нашою програмою "trade in" - тобто ви здаєте нам ваш двигун б/у, доплачуєте заздалегіть обумовлену суму і ми відправляємо вам новий човний мотор. У нас на сайті діють постійні акції та знижки на додаткове оладннання до вашого човна, як наприклад, паливний бак, командер і т.д.

Вичерпні та чесні косультації, безкоштовна доставка, сервісна підтримка - це наш принцип роботи.
 
Заказать звонок copy
Телефон (*)

Введите корректный номер телефона!