ВХОД
Войдите или зарегистрируйтесь
Avatar
Не зарегистированы?

Присоединяйтесь. Это бессплатно.

Забыли пароль? - Напомнить логин?

Логин
Пароль
Запомнить меня
kreditЦей огляд почнемо не стандартно. А саме з питання – чому людство поступово відмовляється від двотактних моторів, чому двотактні лодочні мотори заборонені в Євросоюзі та США*? Причин декілька: перша – підвищене споживання пального і друга (основна) – великі викиди в навколишнє середовище. Чому це відбувається? Тут як раз варто розглянути принцип роботи двотактного мотора. Подивіться на малюнок праворуч і ви побачите, що в двотактному двигуні фаза впуску та випуску пального суміщені. Розглянемо детально як працює 2-тактний мотор. Після вибуху пального поршень опускається вниз і таким чином відкривається вікно випуску (отвір в стінці циліндру) через який і виходять відпрацьовані гази, але майже в той же момент відкривається і інше вікно – вікно впуску, через яке нагнітається вже свіжа суміш бензин/масло – поршень піднімається вгору стискуючи суміш, відбувається новий вибух і все повторюється. Так от основна причина великих викидів і витрат пального в тому, що частина нової суміші не згорівши викидається з відпрацьованими газами на зовні. Враховуючи те, що в двотактних моторах масло не циркулює окремо, а згорає разом з паливом для того щоб змащувати всі вузли, воно теж частково потрапляє на зовні не згорівши, а навіть якщо і згорає – утворює більш шкідливі викиди ніж саме згорівше паливо. Повернемося до конструкції простого двотактного двигуна: в двотактних моторах відсутні клапана – їх функцію виконують пелюстки (пропускають в один бік, не пропускають в інший), тиск для подачі суміші до камери згорання утворюється самим поршнем під час руху вниз. От і все. Все дуже просто. Враховуючи таку просту конструкцію двотактні мотори мають свої переваги (їх же можна віднести і до човнових двотактних двигунів в цілому):
1. Менша у порівнянні з 4-тактними моторами вага.
2. Більша надійність пов’язана з меншою кількістю деталей газорозподільчого механізму (особливо відчувається у китайських виробників).
3. Кращі розгінні характеристики
Переваги чотириктних моторів.
1. Менші витрати пального, менші викиди.
2. Менша шумність (не факт).
3. Менша вібрація (не факт)

Отже який лодочний мотор обрати: дво тактний чи чотирьохтактний? Перш за все звертайте увагу на вагу. 50 кг лодочний мотор вже неможливо підняти одному і дуже важко вдвох. Всі інші параметри залежать від ваших конкретних потреб. Дзвоніть – підкажемо.
*- заборонена не технологія, а діють обмеження по нормам викиду в які більшість двотактних моделей «не пролазять». Але, наприклад, просунуті двотактні лодочні мотори E-Tec від Evinrude без проблем працюють і в Європі і в США.
 
Заказать звонок copy
Телефон (*)

Введите корректный номер телефона!