ВХОД
Войдите или зарегистрируйтесь
Avatar
Не зарегистированы?

Присоединяйтесь. Это бессплатно.

Забыли пароль? - Напомнить логин?

Логин
Пароль
Запомнить меня
kredit

 При підборі гвинта раджу дотримуватися двох основних принципів:

1.       Гратися з гвинтами на моторах потужністю до 10 л. с. – марна трата часу та грошей. Збільшення швидкості на 1, максимум 2 км/год навряд коштує 30$ і більше. Ну не виведе ваш 5-ти сильний мотор на глісер човен з двома рибалками на борту при заміні гвинта - навіть не намагайтеся! Змінювати гвинт на таких моторах рекомендую тільки при пошкодженні стандартного. 

2.       Важливо! Підбирати гвинт, можна тільки маючи підключений і правильно працюючий тахометр. Підбір гвинта на слух, за порадою друзів, продавців і т. д. може коштувати вам виходу з ладу двигуна або редуктора. Не ризикуйте, щоб потім гірко не шкодувати ($$$$$). Якщо тахометр у вас не встановлений - радимо придбати не дорогий тахометр/лічильник мотогодин, який ви зможете за кілька хвилин встановити самостійно. При замовленні гвинта у нас такий тахометр можна взяти в оренду.

propelerТепер безпосередньо до підбору. Найважливіший, а в більшості випадків єдиний параметр, за яким підбирають гребний гвинт це його крок. Що таке крок гребного гвинта? Наприклад: крок гвинта 13 означає, що за один повний оберт гвинта човен пройде відстань у 13 дюймів (0,33 м). Звідси висновок:  збільшивши крок гвинта, ви збільшите пройдену відстань, тобто збільшите швидкість човна. І навпаки, зменшивши крок, Ви збільшите оберти двигуна,  тобто перейдете з 5 на 4-ю передачу, якщо говорити про автомобілі. Завдання при підборі гвинта – на максимальних паспортних обертах двигуна, човен має рухатися з максимально можливою швидкістю.

Для простоти розглянемо все це на прикладі. Маємо: човен Прогрес, мотор Mercury F40ELPT, встановлений стандартний гвинт з 13 кроком.

Газ в «підлогу» швидкість по GPS  45 км/ч обороти 6000 об/хв (або більше, просто спрацьовує відсікач). Висновок: перекрут. Максимально допустимі паспортні обороти Mercury F40ELPT EFI 5500 об/хв (а бажано не більше 5300). Значить треба збільшити крок гвинта. При підборі гвинта працює приблизне правило: збільшення кроку на один дюйм дає зниження обертів двигуна на 300-500 об/хв. Отже ставимо гвинт з кроком 15. Знову все заміряємо і т. д. Ідеал: «газ» в «підлогу» на тахометрі 5300 об/хв. При цьому не забувайте постійно контролювати швидкість, тому що, часто витрачені $200 на гребний гвинт дають приріст швидкості 2 км/год.

Подібні виміри слід проводити на човні з оптимальним завантаженням, тобто саме  з тією вагою, яку ви використовуєте найчастіше. Багато човнярів мають кілька гвинтів для різних завантажень судна. І це правильно!
Що купити металевий чи нержавіючий гребний гвинт до свого мотора? Нержавіючий гвинт тонший за металевий, а значить краще ріже воду, відповідно човен на такому гвинті буде ідти трохи швидше, також краще він буде різати і водорості. Ще плюсом нержавіючого гвинта є його довговічність. Він набагато менше від силумінового стирається об пісок на мілині, а от удар об підводну перешко є однаково небезпечним як для залізного гвинта за 100$ так і для нержавіючого за 300$.  

P.S. Крім кроку у гвинта є і такі параметри, як: діаметр, дискове співвідношення, профіль лопаті, але, по-перше, якщо розглядати їх, то це буде тема для 3-х сторінковій доповіді, а по-друге,  на практиці здебільшого граються тільки кроком гвинта - це найбільш дієво.

Денис Стежко спеціально для сайту

www.sail.com.ua

Статті

Ідеї для подарунків дорослому дяді у якого, здається, вже все є.

Кілька порад для подарунків рибакам, мисливцям  по різним бюджетам. Детальніше...

Як підібрати командер до човнового мотору?

Як підібрати командер до човнового мотора? Які бувають командери? Що таке системний кабель до командеру? Детальніше...

Всі човнові мотори від одного постачальника

Двигун до човна - не дешева річ, яка купується не на один рік, тому радимо поставитися до вибору човнового мотора дуже прискіпливо. Наша компанія Сейл Моторз займається продажем  китайськіх човнових моторів та надувних човнів з 2007 року. Ми не спеціалізуємося на якомусь конкретному бренді, у нас ви можете купити мотор до човна від таких виробників: Mercury, Selva, SeaNovo, JetMar, Suzuki, Sail, Yamaha, Honda, Hidea, Tohatsu, Evinrude, Parsun, PowerTec, Yamabisi. Замовити двигун до човна ви можете на сайті, а забрати та сплатити в одному з наших сервісних центрів, мережа яких охоплює всі обласні центри України та великі міста на Дніпрі. В розділі документація ви знайдете корисну інформацію: як заререєструвати човен та мотор, як отримати права на човен. Ми завжди надаємо суттєві знижки на лодочні мотори якщо разом з мотором ви схочете купити надувний човен з ПВХ: Aqua Star, Adventure, Captain, Brig, Suzumar, Honda (HonWave), Sportex, Kolibri, Ivory, Skiper, Bark, Haris, Navigator, AquaStorm. Купити човновий мотор б у дешево ви зможете використовучи нашу дошку оголошень. У нас на сайті ви зможете також швидко продати двигун до човна б/в якщо дасте оголошення, а ще простіше та безпечніше буде скористатися нашою програмою "trade in" - тобто ви здаєте нам ваш двигун б/у, доплачуєте заздалегіть обумовлену суму і ми відправляємо вам новий човний мотор. У нас на сайті діють постійні акції та знижки на додаткове оладннання до вашого човна, як наприклад, паливний бак, командер і т.д.

Вичерпні та чесні косультації, безкоштовна доставка, сервісна підтримка - це наш принцип роботи.
 
Заказать звонок copy
Телефон (*)

Введите корректный номер телефона!