ВХОД
Войдите или зарегистрируйтесь
Avatar
Не зарегистированы?

Присоединяйтесь. Это бессплатно.

Забыли пароль? - Напомнить логин?

Логин
Пароль
Запомнить меня
kredit


merc stolenЦя стаття написана в квітні 2017 і на сьогоднішній день ринок б/у човнових моторів в Україні дуже нагадує ринок автомобілів початку 90 х, коли  половина України каталася на автівках , викрадених в  Європі, та ще і пишалися, що купили їх за дешево. Сьогодні питання де купити крадений човновий мотор з Європи не стоїть, адже об’яви можна знайти на всіх дошках оголошень з продажу човнових моторів бв. Такі фрази в описі оголошення як: «тільки привезений з Європи», «без пробігу по Україні», «тут не експлуатувався» підкажуть вам напрямок пошуку, а навіть якщо вони і відсутні – основний показник ЦІНА не дозволить вам помилитися. Адже мотори в усіх країнах світу коштують приблизно однаково і логічно подумавши можна легко зрозуміти, що вживаний човновий мотор Suzuki DF 60, який новим коштує 7500$, а  перекупщик буде продавати вже тут в Україні за 4300$ з накатом до 200 м/годин - це і є крадений Європи човновий мотор. Це значить власник з невідомих причин продав свій майже новий мотор (2 роки експлуатації при безпроблемній роботі мінімум 5 років) приблизно за 3000$, що само по собі неможливо. На ринку України зазвичай можна зустріти крадені бу човнові мотори з Норвегії, Греції, Фінляндії, Італії, Швеції, Іспанії, Португалії, Німеччини.

Яким чином крадені двигуни до човнів потрапляють до України?
Частіше за все човнові мотори ввозяться через автомобільні пункти пропуску з Європи малими партіями поагрегатно (проводиться часткова розборка) або як для власних потреб  - все звичайно без розмитнення.

Чи законно (по документах) придбання краденого в Європі човнового мотору?
Користуючись застарілим законодавством в царині ввезення, продажу та реєстрації човнових моторів - двигун кінцевому покупцю тут продається цілком легально. Тобто на руки ви отримаєте всі документи на двигун від фізичної особи підприємця який вам цей двигун продав і яких буде цілком достатньо для законної реєстрації такого мотора.

Чи можна поставити на реєстрацію крадений в Європі двигун?
По реєстрації плав засобів в Україні на сьогодні відбувається повний колапс і на сьогодні зареєструвати (за певну винагороду) можна не те шо крадений з Європи мотор з документами, які вам видав продавець, а такий самий крадений в іншій області України двигун без жодних документів, просто збільшивши суму хабаря. Тому і папірцями про реєстрацію (судновим білетом), так само як і українськими правами на керування судном можна лякати хіба шо місцевих рибоохоронців.

Як зрозуміти мотор, що я купив або збираюся купувати крадений чи ні?
Нажаль ще одна проблема того, що човнові двигуни крадуть дуже часто – це відсутність будь якого захисту від крадіжки та навіть ідентифікації двигуна самим виробником. Наприклад ідентифікацією розглянутого вище човнового мотору Suzuki DF60 за 7500$ є всього одна паперова наліпка з номером мотору. Все! І так у переважної більшості виробників. Навіть в дорожчих моторах. Видаливши цю наліпку мотор стає нічийним, а наліпивши нову (що частіше всього і робиться) - не краденим. Тобто простому власнику максимум, що можна і необхідно зробити перед покупкою – однозначно не купувати мотор без номера або з явними ознаками його заміни, а також перевірити номер по міжнародній базі крадених човнових моторів.

Звичайно, якщо провести глибоку експертизу човнового мотора з його розборкою можна знайти номерні запчастини (і не одну) і давши запит на завод дізнатися в який двигун встановлювалися ці елементи і таким чином вийти на номер самого човнового мотора, а далі і на його історію, але, як ви розумієте, це не легко і просто так робити цього ніхто не буде.

Які можливі наслідки покупки краденого в Європі човнового мотора?
Однозначно під тиском Євросоюзу, так само як і з автомобілями ця клоака рано чи пізно буде закрита. Що буде з тими власниками, що вже купили крадений човновий мотор – ніхто не знає. Можливо це буде як і з автомобілями – просто заборонять виїзд за кордон, а може придумають відбирати мотори за позовами колишніх власників. Купуючи крадений човновий мотор пам’ятайте, що ви берете на себе ту біль, що його було завдано справжньому власнику, а це як мінімум погана карма.

Денис Стежко
спеціально для сайту
sail.com.ua

Статті

Ідеї для подарунків дорослому дяді у якого, здається, вже все є.

Кілька порад для подарунків рибакам, мисливцям  по різним бюджетам. Детальніше...

Як підібрати командер до човнового мотору?

Як підібрати командер до човнового мотора? Які бувають командери? Що таке системний кабель до командеру? Детальніше...

Всі човнові мотори від одного постачальника

Двигун до човна - не дешева річ, яка купується не на один рік, тому радимо поставитися до вибору човнового мотора дуже прискіпливо. Наша компанія Сейл Моторз займається продажем  китайськіх човнових моторів та надувних човнів з 2007 року. Ми не спеціалізуємося на якомусь конкретному бренді, у нас ви можете купити мотор до човна від таких виробників: Mercury, Selva, SeaNovo, JetMar, Suzuki, Sail, Yamaha, Honda, Hidea, Tohatsu, Evinrude, Parsun, PowerTec, Yamabisi. Замовити двигун до човна ви можете на сайті, а забрати та сплатити в одному з наших сервісних центрів, мережа яких охоплює всі обласні центри України та великі міста на Дніпрі. В розділі документація ви знайдете корисну інформацію: як заререєструвати човен та мотор, як отримати права на човен. Ми завжди надаємо суттєві знижки на лодочні мотори якщо разом з мотором ви схочете купити надувний човен з ПВХ: Aqua Star, Adventure, Captain, Brig, Suzumar, Honda (HonWave), Sportex, Kolibri, Ivory, Skiper, Bark, Haris, Navigator, AquaStorm. Купити човновий мотор б у дешево ви зможете використовучи нашу дошку оголошень. У нас на сайті ви зможете також швидко продати двигун до човна б/в якщо дасте оголошення, а ще простіше та безпечніше буде скористатися нашою програмою "trade in" - тобто ви здаєте нам ваш двигун б/у, доплачуєте заздалегіть обумовлену суму і ми відправляємо вам новий човний мотор. У нас на сайті діють постійні акції та знижки на додаткове оладннання до вашого човна, як наприклад, паливний бак, командер і т.д.

Вичерпні та чесні косультації, безкоштовна доставка, сервісна підтримка - це наш принцип роботи.
 
Заказать звонок copy
Телефон (*)

Введите корректный номер телефона!