ВХОД
Войдите или зарегистрируйтесь
Avatar
Не зарегистированы?

Присоединяйтесь. Это бессплатно.

Забыли пароль? - Напомнить логин?

Логин
Пароль
Запомнить меня
kredit


Ехолот - пристрій всім відомий, принцип роботи якого відправляти звуковий сигнал і отримуючи його відображення формувати контури дна або підводних об'єктів на екрані. 
 
Як вибрати ехолот? Вибираючи ехолот, слід перш за все зрозуміти, в яких умовах ви плануєте використовувати пристрій.
Деякі ехолоти призначені спеціально для риболовлі з берега. Їх можна кріпити на руку або на вудлище.
Існують ехолоти, які здатні працювати тривалий час при низьких температурах - вони створені спеціально для рибної ловлі в холодну пору року.
Більшість же ехолотів призначені для риболовлі з човна. Ехолоти відрізняються також і типом дисплея. Бувають кольорові дисплеї. Колір використовується для того, щоб краще показати різну щільність предмета. Монохромні дисплеї показують чорно-біле зображення з відтінками сірого  для відображення різної щільності.
strukturscanerНове слово в ехолокації - структурсканер.  Використовуючи той же принцип, що і ехолот тільки з більш складною формулою формування променя і програм обробки інформації, що надходить структурсканер на екрані видає не просто обриси об'єкта, а його чітку картину. Якщо це автомобіль, то на екрані структурсканера він чітко помітний так само як і окремий корч і навіть водорості. Чи видно в структурсканер рибу? Так. Також як і в ехолот видно рибу, яка стоїть з півводи, великого хижака (більше 2 кг) можна побачити навіть на дні. Причому кожна нова серія, що випускається показує об'єкти під водою все чіткіше і чіткіше. Не здивуюся якщо під час прочитання вами даної статті (писана в жовтні 2017) нові структурсканеры зможуть показати кількість смуг на спині у окремого окуня. 
Як обрати структурсканер? Тут однозначно слід розуміти, що розмір екрану має значення, адже це не так як в эхолоті де чорна пляма на дні - це чорна пляма як її не збільшуй. У структурсканері функція зум наближає об'єкт як в хорошій відеокамері. Плюс безліч додаткових фунції (карта дна, інформація про роботу двигуна і т. д.) складно відображати одночасно. Великий екран можна розділити на частини (див малюнок), причому розмір кожної з них встановити самостійно. Подальше поглиблення в деталі вибору марно, бо технічний прогрес крокує настільки швидко, що радимо телефонувати і уточнювати що цікавого можна купити сьогодні на сьогодні.
Що ж таке карплоттер? Практично всі сучасні моделі ехолотів і структурсканерів сьогодні мають вбудований GPS приймач. Тобто можливість запам'ятовувати і  показувати на карті місцевості шлях човна, запам'ятовувати уловисті місця, запам'ятовувати карту глибин і є картплотер.  Зручно! Адже тепер, натиснувши кнопку "запам'ятати" ви завжди зможете повернутися до уловистого місця хоч через місяць хоч через рік. І не тільки це. Прибувши на нове місце можна побачити детальну карту глибин, місце розташування бакенів, іншу навігаційну інформацію. Але за все треба платити. І крім картплотера в даному випадку потрібні будуть не безкоштовні карти водойм, ціни на які ви зможете знайти тут
Нижче наведемо кілька технічних деталей роботи ехолота -структурсканера.

«Типи випромінювання»

Кількість променів впливає на функціонал ехолота. Чим більше променів, тим точніші дані та ширший простір сканування.

1 промінь - може сканувати велику та малу ширину. Такий тип променів не дає докладну інформацію. Невисока вартість - єдиною плюс ехолота.

2 промені найчастіше зустрічаються. Ехолот одним променем заміряє глибину, а другим сканує простір у пошуках риби та інших об'єктів. З недоліків - ехолот не може визначати місце розташування риби відповідно човна.

3 промені - ехолот має всі вище перераховані функції, а також може фіксувати місцеперебування об'єктів і риби з обох боків човна.

4 промені - з такою кількістю променів ехолот визначає дуже точно.

6 променів (3D - ехолот) - ехолот робить 3D зображення простору, включаючи форму і розмір об'єктів, а також рельєф дна.

У деяких приладах кожен промінь має відповідну частоту, а в інших є можливість перемикати частоту.

«Функції ехолотів»

Інформація про рибу (розмір і місцеперебування) - ця інформація дозволяє підібрати відповідне спорядження та тактику лову. Риба відображається двома способами:

1.       Значки риб - зрозуміла система позначення.

2.       Дуги різної форми - це складна система. Необхідно вміти відрізняти рибу від інших джерел сигналу.

Температура води - параметр показує температуру води. Ця функція корисна для лову певних риби.

Структура дна - інформація про рельєф дна. Допомагає знаходити місця перебування риби.

Визначення структури дна - визначає об'єкти водного середовища (пісок, камінь і т.д.)

Горизонтальне випромінювання - дозволяє бачити об'єкти попереду і з боків човна. Для цього потрібен бічний датчик, який купується окремо.

Зображення риби в реальному часі - дозволяє точно і швидко відстежувати переміщення риби.

Звукова сигналізація - сигналізує про зменшення глибини, знаходження риби, а також при виявлення людини за бортом і при інші важливі зміни.

Автозаміна масштабу глибини - ехолот автоматично налаштовує монітор щоб на ньому був завжди видно все дно.


«Модуль GPS»

Модуль GPS дає можливість використовувати ехолот як картполоттер. Дає можливість прокладати маршрути, ставити шляхові точки та зберігати треки.

Шляхова точка - це точка на карті. Вона відзначається відповідним знаком.

Маршрут - це велика кількість шляхових точок, за якими планується подорож.

Трек - це пройдений човном маршрут, який потім записується в пам'ять ехолота.
 
 
Заказать звонок copy
Телефон (*)

Введите корректный номер телефона!